Цікаві факти про зв'язок в автомобілях ŠKODA

Автомобіль - це вже давно набагато більше, ніж чотири колеса та кермо. Зараз майже кожен сприймає зв’язок між своїм телефоном та автомобілем як належне. Але яким чином зв’язок вперше з'явився у автомобілях ŠKODA? І що нас чекає у майбутньому?

2000. HANDSFREE

Телефонувати під час водіння ніколи не було безпечним! Тому коли з'явилися мобільні телефони, велике питання полягало у тому, як залишатися на зв’язку за кермом, не тримаючи телефон в руках. Відповідь: телефонні набори для голосового зв'язку. Ви закріпили телефон у тримач на приладовій панелі та з'єдналися з головним пристроєм за допомогою кабелю. Компанія ŠKODA почала встановлювати свої перші набори для вільних рук у 2000 році. Вони були спеціально розроблені для Nokia 6210i та були представлені разом із оновленою версією OCTAVIA першого покоління.

 

2004. BLUETOOTH HANDSFREE

 

Підключення за допомогою кабелю незабаром виявилося непрактичним і, як би там не було, тримач телефону на панелі приладів лише заважав. Це стало початком для встановлення гучного зв'язку з автомобілем, використовуючи технологію Bluetooth. Bluetooth, відкритий стандарт бездротового зв'язку, отримав свою назву від імені датського короля 10-го століття Harald Bluetooth. Визнаний дипломатом, король посадив за стіл переговорів племена, які страждали від війни, щоб укласти мир - іншими словами, він сприяв взаємному спілкуванню , як і технологія Bluetooth сьогодні. Ця технологія дебютувала в автомобілях ŠKODA у 2004 році, коли вона стала доступною для OCTAVIA другого покоління.

2008. BLUETOOTH AUDIOSTREAMING (MUSIC FROM A MOBILE)

Мобільні телефони поступово ставали не просто пристроями, які використовувались для дзвінків та текстових повідомлень. Розвивались також можливості для користування мобільними телефонами в атомобілях. Технологія Bluetooth дозволяє водіям слухати улюблену музику зі свого телефону через вбудовані гучномовці автомобіля. Першою ŠKODA, яка запропонувала цю функцію, була ŠKODA SUPERB другого покоління у 2008 році.

 

2009. USB, IPOD (MUSIC FROM DEDICATED PLAYERS)

 

Окрім мобільних телефонів, люди все частіше використовують інші пристрої для прослуховування своїх улюблених пісень. Автомобільні розважальні системи були розроблені таким чином, що інші пристрої, крім мобільних телефонів, могли бути підключені, використовуючи роз'єм Mitsumi та редукційні кабелі для USB або iPod. Першою ŠKODA, яка показала цю інновацію, стала ŠKODA YETI в 2009 році. Потім нестандартний роз'єм Mitsumi та редукційні кабелі, що використовуються для підключення різних джерел музики, були замінені на стандартний USB-роз'єм у 2012 році: це рішення дебютувало в ŠKODA в RAPID.

2014. SMARTGATE, MIRRORLINK

Ідеальний взаємозв’язок між мобільними пристроями та автомобілями прийшов із розумними мультимедійними системами. У транспортних засобах ŠKODA ці системи відомі як SmartGate та MirrorLink. MirrorLink дає змогу "дзеркально відображати" дисплей телефону на екрані інформаційно-розважальних систем автомобіля, тобто на екрані відображається мобільний додаток, який зазвичай працює в телефоні, наприклад, навігація або онлайн-радіостанція. SmartGate працює у зворотному напрямку, дозволяючи водіям завантажувати дані про водіння на свій телефон, щоб використовувати цілий ряд автомобільних додатків, таких як моніторинг витрат палива. ŠKODA пропонує ці системи з моменту випуску FABIA третього покоління в 2014 році.

 

2015. SMARTLINK+ INCLUDING CARPLAY, ANDROIDAUTO

 

Крім CITIGO, всі автомобілі у 2015-му модельному році не тільки отримали нові конструкції та двигуни, але також включили підключення нового покоління, що отримали назву SmartLink +. Окрім MirrorLink та SmartGate, це рішення також пропонує підтримку Apple CarPlay та Google AndroidAuto. Порівняно з попереднім рішенням, SmartLink + підтримує більш широкий спектр мобільних телефонів, які можна підключити до автомобіля.

2016. ŠKODA CONNECT (ONLINE SERVICES)

ŠKODA Connect, цілком новий вимір у підключенні, дозволяє керувати певними функціями вашого автомобіля за допомогою смартфона чи смарт-годинника. Наприклад, ви можете віддалено перевірити рівень палива в баку та дані про водіння, що стосуються вашої останньої поїздки, побачити, чи заблокований автомобіль, і знайти, де він припаркований. Ви можете скласти плани щодо своєї наступної поїздки і як дістатися туди, не виходячи з дому, а потім надіслати ці дані безпосередньо в навігаційну систему автомобіля. Додаток Менеджер Часу ŠKODA Connect перевіряє ваш щоденник і, залежно від дорожньої ситуації, точно повідомляє, коли вам потрібно виїхати, щоб вчасно здійснити наступну зустріч. ŠKODA Connect стала частиною портфелю цифрових послуг ŠKODA в кінці 2016 року з появою ŠKODA KODIAQ, а потім була представлена для всіх інших моделей (крім CITIGO) протягом наступних шести місяців.