Цікаві факти про зв'язок в автомобілях ŠKODA

Автомобіль - це вже давно набагато більше, ніж чотири колеса та кермо. Зараз майже кожен сприймає зв’язок між своїм телефоном та автомобілем як належне. Але яким чином зв’язок вперше з'явився у автомобілях ŠKODA? І що нас чекає у майбутньому?

2000 - 2004

2000. HANDSFREE

Телефонувати під час водіння ніколи не було безпечним! З появою мобільних телефонів виникло питання, як залишатися на зв’язку за кермом, не тримаючи телефон в руках. Відповідь: телефонні набори для голосового зв'язку. Ви закріпили телефон у тримач на приладовій панелі та з'єдналися з головним пристроєм за допомогою кабелю. Перші набори для вільних рук з'явилися у 2000 році. Вони були спеціально розроблені для Nokia 6210i та були представлені разом із оновленою версією OCTAVIA першого покоління.

2004. BLUETOOTH HANDSFREE

Підключення за допомогою кабелю незабаром виявилося непрактичним і тримач телефону на панелі приладів лише заважав. Це стало початком для встановлення гучного зв'язку через Bluetooth. Визнаний дипломатом, король посадив за стіл переговорів племена, які страждали від війни, щоб укласти мир - іншими словами, він сприяв взаємному спілкуванню , як і технологія Bluetooth сьогодні. Ця технологія дебютувала в автомобілях ŠKODA у 2004 році, коли вона стала доступною для OCTAVIA другого покоління.

2008 - 2009

2008. BLUETOOTH AUDIOSTREAMING (MUSIC FROM A MOBILE)

Мобільні телефони поступово ставали не просто пристроями, які використовувались для дзвінків та текстових повідомлень. Розвивались також можливості для користування мобільними телефонами в атомобілях. Технологія Bluetooth дозволяє водіям слухати улюблену музику зі свого телефону через вбудовані гучномовці автомобіля. Першою ŠKODA, яка запропонувала цю функцію, була ŠKODA SUPERB другого покоління у 2008 році.

2009. USB, IPOD (MUSIC FROM DEDICATED PLAYERS)

Автомобільні розважальні системи були розроблені таким чином, що інші пристрої, крім мобільних телефонів, могли бути підключені, використовуючи роз'єм Mitsumi та редукційні кабелі для USB або iPod. Першою ŠKODA, яка показала цю інновацію, стала ŠKODA YETI в 2009 році. Потім нестандартний роз'єм Mitsumi та редукційні кабелі, що використовуються для підключення різних джерел музики, були замінені на стандартний USB-роз'єм у 2012 році: це рішення дебютувало в ŠKODA в RAPID.

2014 - 2016

2014. SMARTGATE, MIRRORLINK

Мультимедійні системи SmartGate та MirrorLink. MirrorLink дає змогу відображати дисплей телефону на екрані інформаційно-розважальних систем автомобіля, тобто на екрані відображається мобільний додаток, який зазвичай працює в телефоні. SmartGate працює у зворотному напрямку, дозволяючи водіям завантажувати дані про водіння на свій телефон, щоб використовувати цілий ряд автомобільних додатків. ŠKODA пропонує ці системи з моменту випуску FABIA третього покоління в 2014 році.

2015. SMARTLINK+ INCLUDING CARPLAY, ANDROIDAUTO

Крім CITIGO, всі автомобілі у 2015-му модельному році не тільки отримали нові конструкції та двигуни, але також включили підключення нового покоління, що отримали назву SmartLink +. Окрім MirrorLink та SmartGate, це рішення також пропонує підтримку Apple CarPlay та Google AndroidAuto. Порівняно з попереднім рішенням, SmartLink + підтримує більш широкий спектр мобільних телефонів, які можна підключити до автомобіля.

2016. ŠKODA CONNECT (ONLINE SERVICES)

ŠKODA Connect, цілком новий вимір у підключенні, дозволяє керувати певними функціями вашого автомобіля за допомогою смартфона чи смарт-годинника. Наприклад, ви можете віддалено перевірити рівень палива в баку та дані про водіння, побачити, чи заблокований автомобіль, і знайти, де він припаркований. ŠKODA Connect стала частиною портфелю цифрових послуг ŠKODA в кінці 2016 року з появою ŠKODA KODIAQ, а потім була представлена для всіх інших моделей (крім CITIGO) протягом наступних шести місяців.