Перші ŠKODA OCTAVIA були випущені в січні 1959 року. У перекладі з латинської слово «octavia» означає «вісім»: восьма за рахунком модель, випущена після Другої світової війни, і восьмий автомобіль за всю історію чеського бренду оснащений незалежною підвіскою, яку чеський бренд вперше представив в 1933 році.

Під капотом першої OCTAVIA знаходився чотирициліндровий двигун об'ємом 1,1 л потужністю 29,4 кВт, який передавав тягу на задні колеса через чотириступінчасту механічну коробку передач. Максимальна швидкість досягала 110 км/год, а витрата палива становив всього 7,7 л на 100 км. Також в 1959 році дебютувала більш потужна версія OCTAVIA, вона отримала назву OCTAVIA SUPER і була оснащена двигуном об'ємом 1,2 л потужністю 33 кВт (45 к.с.).

У вересні 1960 року публіці був представлений універсал OCTAVIA COMBI. Незважаючи на свої компактні зовнішні габарити автомобіль з комфортом вміщував п'ятьох пасажирів і мав багажник об'ємом 690 л, а при складених спинках задніх сидінь об'єм збільшувався до 1050 л.

Дводверний седан випускався до 1964 року: останній такий автомобіль OCTAVIA SUPER зійшов з конвеєра в Млада-Болеславі 11 квітня. Вже незабаром був представлений наступник моделі, їм стала абсолютно нова ŠKODA 1000/1100 MB з несучим кузовом і заднемоторной компонуванням. Остання OCTAVIA з кузовом універсал була зібрана на заводі в Квасинах 21 грудня 1971 року. У 1966 році надійна ŠKODA OCTAVIA лягла в основу TREKKA - першого автомобіля в Новій Зеландії, який був розроблений у тісній співпраці з чеським автовиробником.

З появою першої сучасної OCTAVIA назва моделі стало синонімом бренду. У 1992 році, після об'єднання з концерном Volkswagen Group, почалася робота над створенням принципово нової моделі. Нова OCTAVIA дебютувала 4 квітня 1996 року і негайно отримала вищі оцінки за активну і пасивну безпеку. Автомобіль відрізнявся великим багажником, обсяг якого варіювався від 528 до 1328 л. Універсал OCTAVIA COMBI, ще більш просторий і надзвичайно успішний на європейських ринках, був представлений в березні 1998 року, а перша модифікація OCTAVIA з повнопривідною трансмісією з'явилася в 1999 році.

Друге покоління ŠKODA OCTAVIA, що випускалося з 2004 по 2013 рік, продовжило успіх моделі: крім ще більшої функціональності, цю модель відрізняли інноваційні технології та оснащення, в тому числі бензинові двигуни з безпосереднім уприскуванням палива і автоматична коробка передач DSG з двома зчепленнями.

На сьогоднішній день ŠKODA OCTAVIA третього покоління залишається бестселером чеського бренду. Модель знаходиться у виробництві з листопада 2012 року, а в лютому 2017 року було повністю оновлено. Понад 2,5 млн клієнтів зупинили свій вибір на OCTAVIA третього покоління. В Україні дана модель традиційно займає перше місце в класі, з часткою ринку 45%. *

* За даними дослідження структури продажів нових легкових автомобілів ІАГ Автоконсалтинг за 5 місяців 2019 року

Довідка:

ТОВ «Єврокар» - офіційний дистриб'ютор автомобілів ŠKODA в Україні. Підприємство працює з березня 2003 року і входить до Групи компаній Атолл Холдинг, яка є одним з провідних операторів на українському автомобільному ринку. Компанія "Єврокар" надає послуги через дилерську мережу ŠKODA, яка покриває всю територію України В дилерській мережі ŠKODA представлений максимально повний спектр послуг при покупці автомобіля, запчастин і аксесуарів, а також послуг гарантійного та сервісного обслуговування. Дилерська мережа ŠKODA є однією з найбільших в Україні. Високий рівень якості послуг, що надаються ТОВ «Єврокар», підтверджується застосуванням системи менеджменту відповідно до міжнародного стандарту ISO 9001 діє до: 2015.

 

 

Останні новини