KODIAQ: перше оновлення флагманського чеського кросовера

13. dubna 2021

Майже через п’ять років після випуску своєї першої моделі у лінійці кросоверів ŠKODA представила оновлену версію KODIAQ. Автовиробник зробив його дизайн ще більш виразним, удосконаливши також аеродинаміку автомобіля. Тепер він стандартно оснащуватиметься Full LED оптикою та опціонально – матричними фарами і ергономічними вентильованими сидіннями. В Україні автомобіль пропонуватиметься у комплектаціях Ambition, Style, L&K та SPORTLINE. З липня 2021 року оновлений KODIAQ буде доступний для замовлення.

  • Дебют повністю світлодіодних матричних фар на ŠKODA KODIAQ
  • Удосконалення дизайну ŠKODA, виразні риси позашляховика у зовнішності оновленого кросовера ›
  • Винятковий інтер’єр з ергономічними сидіннями

Томас Шефер, Голова Правління ŠKODA AUTO: «KODIAQ для нас - революційний продукт. Він став нашою першою моделлю у лінійці кросоверів і відкрив нам абсолютно новий сегмент ринку автомобілів, що швидко зростає. Наші клієнти і журналісти оцінили KODIAQ так само високо, як і інші моделі ŠKODA: прекрасне співвідношення ціни і якості, місткий, з широким вибором доступних опцій. Зараз ми оновили не лише зовнішність нашого кросовера, але і його оснащення, запропонувавши ще кращу безпеку і комфорт, які дають повністю світлодіодні фари та ергономічні сидіння».

Оновлена зовнішність і повністю світлодіодні матричні фари
У результаті удосконалення дизайну ŠKODA флагманський кросовер KODIAQ став ще більш потужним і виразним. Покращення дістали комплектації Ambition та Style, а також версії L&K і SPORTLINE. Оновлений KODIAQ можна буде замовити в Україні з липня 2021 року. Автомобіль отримав ефектну передню частину «хижака» з більш вертикальною решіткою радіатора, що приковує увагу. Фари стали тоншими, ніж раніше, й у поєднанні з розташованими нижче світлодіодними ліхтарями (для топових комплектацій – у вигляді окремого світлодіодного модуля) створюють новий впізнаваний світловий силует.
ŠKODA KODIAQ оснащується світлодіодними фарами, але вперше до комплектації L&K увійдуть Full LED матричні фари, що також будуть доступні у якості опції для решти комплектацій.
Нові легкосплавні диски у розмірі до 20 дюймів ще більше посилюють динамічний і вражаючий вигляд автомобіля.
Задній спойлер, пофарбований у глянцевий чорний колір, візуально подовжує корпус KODIAQ. В ансамблі з боковими «плавничками», чию конструкцію було запозичено з авіабудування, він покращує загальну аеродинаміку автомобіля, знижуючи викиди СО2. Задні ліхтарі оновленого KODIAQ мають вже знайому кристалічну структуру, але є тоншою версією типової С-подібної форми. Вони виконані повністю у технології Full LED, встановлюються навіть у базовій комплектації та оснащуються динамічними покажчиками повороту.

Новий дизайн интер’єру та опція удосконалених сидінь з функцією масажу
ŠKODA підняла на якісно новий рівень дизайн интер’єру KODIAQ, а також відчуття від знаходження у салоні, додавши декоративні панелі, додаткові контрастні стрічки і покращене світлодіодне освітлення.
Приладова панель і дверні карти оздоблені декоративними накладками, що імітують матовий алюміній у комплектації Ambition або мають геометричний малюнок у комплектації Style. Версії Style та L&K мають спортивні хромовані дверні ручки. Внутрішнє світлодіодне освітлення охоплює також простір для ніг водія і переднього пасажира і включає десять кольорових схем. Відділення для речей у передніх дверях підсвічується білим світлом, а при відкритті дверей водія чи переднього пасажира на землю поряд з автомобілем проектується логотип ŠKODA. Світлодіодне освітлення салону можна замовити додатково до комплектації Ambition; для версій Style, L&K і SPORTLINE воно є частиною стандартного оснащення.
Вперше покупцям KODIAQ доступні у якості опції ергономічні вентильовані сидіння з перфорованою шкірою, оснащені електрорегулюванням та функцією масажу. Альтернативний варіант виконання, доступний для комплектацій Ambition та Style, виконано із застосуванням високоякісної оббивки сидінь зі штучної шкіри.

Покращена звукова система CANTON
Опціональна звукова система CANTON в процесі модифікації ŠKODA KODIAQ також зазнала змін. Додатково до центрального динаміка на приладовій панелі і сабвуфера у багажнику система оснащується десятьма динаміками замість восьми, що встановлювалися раніше. Два нових динаміка розташовані у панелях передніх дверей і прикрашені круглою хромованою окантовкою. Звукова система CANTON може похвалитися 575 Вт потужності і входить до комплектації KODIAQ L&K та Sportline.

Опція «Віртуальний кокпіт» і покращена система захисту пасажирів
Цифрова панель приладів з 10,25-дюймовим дисплеєм та чотирма варіантами оформлення доступна у якості опції для всіх комплектацій. Власники KODIAQ версії SPORTLINE мають можливість обрати додатковий варіант оформлення цифрової панелі – Sport.
Набір систем допомоги доповнено покращеною версією системи Crew Protect Assist (проактивний захист водія та переднього пасажира). Ця версія відрізняється додатковими сенсорами у задній частині автомобіля, що реагують на транспортні засоби, які загрожують наїздом ззаду.

Вражаюча місткість: 7-місна версія чи понад 2 000 літрів багажного простору
Вихід KODIAQ у 2016 році поклав початок успішній кампанії з продажів кросоверів ŠKODA. Завдяки виразній мові дизайну, високоякісному складанню і прекрасному співвідношенню ціни і якості, цей автомобіль відразу підкорив серця покупців, автомобільних експертів і преси. Виключно просторий салон, що пропонує цей кросовер, при загальній довжині у 4,70 м особливо вражає. Додатковий третій ряд складаних сидінь дозволяє KODIAQ брати на борт до семи пасажирів. Зі складеним третім рядом сидінь об’єм багажного відсіку автомобіля становить 2 065 л.

Виробництво по всьому світу і видатний успіх
Виробництво KODIAQ почалося у 2016 році на заводі Kvasiny у Чехії. Кампанія із запуску лінійки кросоверів включала інвестиції у модернізацію виробництва до 2018 року на суму в еквіваленті понад 290 мільйонів євро, що робить цей завод центром передових технологій з виробництва кросоверів. Щоб задовольнити неймовірний попит на KODIAQ, в подальші роки ŠKODA розмістила потужності з виробництва цих автомобілів у Китаї, Індії, Росії. В Україні модель KODIAQ складають на заводі «Єврокар» у Соломоновому. На кінець березня 2021 року з конвеєрів по всьому світу зійшли понад 600 000 автомобілів KODIAQ.